معرفی «چیپس موز» اکوادور

«چیپس موز» از طریق سرخ کردن حلقه‌های میوه “پلاتانو” (Plátano) درست می‌شود. پلاتانو، میوه‌ای از خانواده موز ولی سبزرنگ و با اندازه‌ای به مراتب بزرگتر است که از جمله صادرات کشاورزی کشور اکوادور است که حدود ۳۰ درصد بازار جهانی موز را در اختیار دارد. مقصد اصلی پلاتانوی اکوادور، آمریکای شمالی و کشورهای اروپایی است.

چیپس موز را می‌توان در روغن سرخ کرد و به آن نمک و ادویه زد تا مزه‌ای نمکی و یا فلفلی بدست آورد یا می‌توان با شکر یا عسل طعمی شیرین به آن داد.

اکوادور یکی از تولیدکنندگان سنتی چیپس موز در جهان است که طعم و مزه خاص تولیدات آن در مقایسه با سایر تولیدکنندگان حرفه‌ای همچون مکزیک، پرو و ونزوئلا زبانزد است. از این رو، چیپس موز اکوادور سهم عمده این محصول را در بسیاری از سوپرمارکت‌های ایالات متحده را به خود اختصاص داده است.

چیپس موز یک غذای سبک، راحت و سرشار از مواد مغذی است که به سبب خواص مفید و تاثیرات مثبت در سلامت انسان، به مرور جایگزین چیپس سیب‌زمینی می شود. این جایگزینی، در کشورهایی که به سلامت شهروندان توجه بیشتری می‌کنند با سرعت بالاتری صورت می‌گیرد.

این محصول حاوی مقادیر به سزایی از فیبر، آهن و پتاسیم است. در هر ۱۰۰ گرم چیپس موز حدود ۹ گرم فیبر وجود دارد که یک سوم مصرف فیبر توصیه شده در روز برای زنان و حدود یک چهارم این نیاز برای مردان را تامین می‌کند. فیبر از یبوست جلوگیری و کلسترول خون را کاهش و سطح قند خون را کنترل می‌کند. همچنین یک رژیم غذایی غنی از فیبر کمک به سزایی به جلوگیری از ابتلاء به بیماری‌های قلبی، عروقی و انواع سرطان می‌کند.

آهن موجود در ۱۰۰ گرم چیپس موز (حدود ۱.۵ گرم)، ۱۸ درصد نیاز روزانه مردان و حدود ۱۰ درصد این نیاز در زنان را تامین می‌کند و آنزیم‌های مورد نیاز برای سوخت و ساز در بدن انسان را پشتیبانی می‌کند.

چیپس موز همچنین یک منبع غنی پتاسیم است که در کنترل فشار خون، تنظیم سیستم عصبی، تعادل مایعات بدن و قبض و بسط عضلات نقش ویژه ایفا می‌کند. در هر ۱۰۰ گرم چیپس موز نزدیک به ۷۰۰ میلی گرم پتاسیم وجود دارد که ۱۳ درصد نیاز روزانه بدن انسان را تامین می‌کند. از این رو، مصرف چیپس موز کمک موثری برای جلوگیری از حالت تهوع، خستگی و یبوست است که می‌تواند به علت کمبود پتاسیم در بدن به وجود آید.

چربی کمتر چیپس موز در مقابل چیپس سیب‌زمینی دلیل قابل توجهی برای جایگزین کردن مصرف این محصول دارد. همچنین برخورداری از مقادیر پایین‌تر سدیم، دلیل موجهی دیگری برای جایگزینی چیپس سیب‌زمینی با چیپس موز است. مصرف بالای سدیم عامل اصلی در ایجاد فشار خون بالا، سکته مغزی و بیماری‌های کلیوی است و مطابق یافته‌های علمی، کاهش مصرف سدیم تاثیر قابل توجهی در افزایش طول عمر دارد. مقادیر سدیم موجود در چیپس سیب‌زمینی بیش از دو برابر مقدار موجود در چیپس موز است.

مقادیر بیشتر از ویتامین آ و ویتامین سی، هر وعده چیپس موز حاوی ۷۸۶ واحد بین‌المللی از ویتامین آ می باشد که ۳۵ درصد نیاز روزانه زنان و ۲۶ درصد ین نیاز در مردان است. ویتامین سی موجود در یک وعده چیپس موز ۱۸ میلی گرم است که یک چهارم نیاز روزانه زنان و یک پنجم نیاز مردان را تامین می‌کند. در حالیکه ویتامین سی موجود در چیپس سیب‌زمینی ۱۱ میلی گرم و تقریبا فاقد ویتامین آ می‌باشد.

برای تهیه این محصول با ما تماس بگیرید.

دریافت بروشور

چیپس-موز

پایان متن/

Share

ارسال یک دیدگاه