شیلات در اکوادور یکی از بخش‌های رو به توسعه در اقتصاد این کشور محسوب می‌شود. رشد صنایع غذایی دریایی در اکوادور، به ویژه پرورش میگو، به سال‌های دهه ۱۹۸۰ باز می‌گردد.

بر اساس آخرین آمارهای معتبر بین‌المللی، اکوادور در سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۲۰۰ هزار تن میگو و ۵۰ هزار تن ماهی “تلاپیا” تولید کرده است.

میگوی اکوادور که به لحاظ کیفیت، مزه، رنگ و بافت در سطح جهانی مشهور می‌باشد، ۳۰ درصد صید این کشور را تشکیل می‌دهد. بر اساس آخرین آمارهای سال ۲۰۱۳، اکوادور سالانه حدود ۲۰۰ هزار تن میگو تولید می‌کند که ۹۵ درصد از آن را میگوی سفید تشکیل می‌دهد.

پرورش میگو بیشتر از سایر محصولات دریایی در این کشور گسترش نشان می‌دهد. شرایط مساعد محیطی و محصول به پروش‌دهندگان اکوادوری اجازه‌ی برداشت میگو در سه نوبت در سال را می‌دهد. تولید و پرورش میگو عمدتا در سواحل استان گوایاس صورت می پذیرد و در این راستا سرمایه‌گذاری‌های خارجی در این بخش بیشتر از سایر مناطق است.

میگو پس از نفت و موز، مهمترین محصولات صادراتی اکوادور را تشکیل می‌دهد.

ماهی “تلاپیا” دیگر تولید دریایی مشهور اکوادور است. این کشور سالانه بالغ بر ۵۰ هزار تن از این نوع ماهی روانه بازار جهانی می‌کند. این صادرات در قالب ماهی تازه، سرد یا منجمد صورت می‌گیرد و ۹۵ درصد آن را فیله تلاپیا تشکیل می‌دهد.

همچنین کنسرو ماهی تن، ساردین و سایر غذاهای دریایی و پودر ماهی از اقلام دیگر صادرات اکوادور است.

acuacultura2013

ایالات متحده آمریکا بزرگترین مشتری محصولات دریایی اکوادور محسوب می شود که در سال ۲۰۱۳ بیش از ۴۰ درصد صادرات اکوادور در حوزه شیلات را خریداری نموده است. پس از این کشور، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا و ویتنام به ترتیب در جایگاه دوم تا چنجم در خرید صادرات محصولات غذایی دریایی کشور اکوادور محسوب می‌شوند.

پایان متن/

Share

ارسال یک دیدگاه